perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: çadër

Fjalor: anglisht çadër
Përkthime: tent
çadër në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: stan
çadër në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: zelt
çadër në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: telt
çadër në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: carpa, pabellón, tienda, toldo
çadër në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: marabout, métalliques, pavillon, prétoire, retente, tabernacle, tente
çadër në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: tenda
çadër në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: telt
çadër në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: палата, палатка, шатер, шатёр
çadër në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: tält
çadër në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: палатка
çadër në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: палатка
çadër në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: telk
çadër në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: teltta
çadër në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: σκηνή
çadër në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: šator
çadër në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: sátor
çadër në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: palapinė
çadër në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: barraca, carpa, tenda
çadër në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: cort
çadër në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: намет, палатка, шатро
çadër në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: namiot
çadër në polonisht »