perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: çelës

Fjalor: anglisht çelës
Përkthime: clef, clue, glossary, key, latchkey, spanner, switch, wrench
çelës në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: klapka, klíč, klíčový
çelës në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: schlüssel, schraubenschlüssel, türschlüssel
çelës në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: nøgle, skruenøgle
çelës në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: clave, llave
çelës në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: clé, clef, débouchoir, guide-âne, manipulateur, retendoir
çelës në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: chiave
çelës në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: klav, nøkkel
çelës në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: ключ
çelës në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: flock, klav, nyckel
çelës në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: ключ
çelës në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: ключ
çelës në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: võti
çelës në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: avain, kosketin, nuottiavain
çelës në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: κλειδί
çelës në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: ključ
çelës në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kulcs
çelës në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: raktas
çelës në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: chave, clave, fluente
çelës në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: cheie
çelës në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: ključ
çelës në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: весна, джерело, доказ, клавіша, ключ, ключовий, криниця, першоджерело, першопричина, пружина, стрибати, стрибнути, фонтан
çelës në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: klucz
çelës në polonisht »