perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: çokolatë

Fjalor: anglisht çokolatë
Përkthime: chocolate
çokolatë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: čokoláda, čokoládový
çokolatë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: schokolade
çokolatë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: chokolade
çokolatë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: cacao, chocolate
çokolatë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: chocolat
çokolatë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: cioccolata, cioccolatino, cioccolato
çokolatë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: sjokolade
çokolatë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: шоколад, шоколадный
çokolatë në rusisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: шоколад
çokolatë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: шакалад
çokolatë në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: suklaa
çokolatë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: σοκολάτα
çokolatë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: čokolada
çokolatë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: csoki, csokoládé, csokis, csokoládés
çokolatë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: šokoladas
çokolatë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: chocolate
çokolatë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: ciocolată
çokolatë në rumanisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: čokoláda
çokolatë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: шоколад
çokolatë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: czekolada, czekoladowy
çokolatë në polonisht »