perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: çorape

Fjalor: anglisht çorape
Përkthime: sock
çorape në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: ponožka
çorape në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: socke, strumpf
çorape në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: sok
çorape në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: calcetín
çorape në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: chaussette, socquette
çorape në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: calzetta, calzino
çorape në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: sokk
çorape në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: носок, носочек
çorape në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: solk, ankelsocka, socka, strumpa
çorape në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: чорап
çorape në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: дзюбка, насок, носік, шкарпэтка
çorape në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: sokk
çorape në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: sukka
çorape në finlandisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: zokni
çorape në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: puskojinė
çorape në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: media, meia, peúga
çorape në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: şosetă
çorape në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: nogavica
çorape në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: ponožka
çorape në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: шкарпетку, носок, шкарпетка
çorape në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: skarpeta, skarpetka
çorape në polonisht »