perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: ëmë

Fjalor: anglisht ëmë
Përkthime: array, homeland, matrix, mother, motherland, stencil, mater
ëmë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: děloha, mateřský, matka
ëmë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: matrix, mutter
ëmë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: moder, mor, gudmor
ëmë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: madre
ëmë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: matrice, mère
ëmë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: madre, stampo
ëmë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: mor, gudmor, moder
ëmë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: матрица, мать, отчизна, матерь
ëmë në rusisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: майка
ëmë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: матка, маці
ëmë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: ema
ëmë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: äiti, emä, emo, matriisi
ëmë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: μητέρα
ëmë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: majka, mati
ëmë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: mátrix, anya
ëmë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: motina
ëmë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: ame, madre, mãe
ëmë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: mati
ëmë në sllovenisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: macierz, matka
ëmë në polonisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: moder, mor
ëmë në suedisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: matka
ëmë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: дама, жінка, леді, мати, матір, пані
ëmë në ukrainisht »