perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: abdikim

Fjalor: anglisht abdikim
Përkthime: abdication, disclaimer, relinquishment, renunciation, resignation, waiver
abdikim në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: abdikace, odstoupení, odevzdanost, rezignace, zřeknutí
abdikim në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: abdankung, entsagung, resignation, verzicht, verzichten
abdikim në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: abdikation
abdikim në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: abdicación, renuncia, renunciar, resignación
abdikim në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: abdication, abandonnement, cession, délaissement, désistement, dessaisissement, renoncement, renonciation, répudiation, résignation
abdikim në frëngjisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: abdikasjon, avkall
abdikim në norvegjisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: abdikation, avsägelse
abdikim në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: абдикация
abdikim në bullgarisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: abdikacija, odreknuće
abdikim në kroatisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: abdicação, demissão, abandono, negativa, renuncia, renúncia
abdikim në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: abdykacja, zrzeczenie
abdikim në polonisht »
Fjalor: italian
Përkthime: rassegnazione, rinuncia
abdikim në italisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: отказ, отречение
abdikim në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: адмаўленне, безадмоўна
abdikim në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: alistuminen
abdikim në finlandisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: jogfeladás, leköszönés, lemondás
abdikim në hungarisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: абандон, випуск, випускати, випустити, відбивати, відбити, відказ, відмова, відмовлення, відмову, відречення, відхилення, заперечення, звільнення, звільнити, звільнювати, звільняти, зречення, передавати, передати, передача, полегшення, полегшити, полегшувати, розписка
abdikim në ukrainisht »