perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: abrogim

Fjalor: anglisht abrogim
Përkthime: abolishment, abolition, abrogation, cancel, lifting, removal, suppression
abrogim në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: odstranění, odvolání, potlačení, sejmutí, zdvih, zdvihání, zrušení
abrogim në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: abschaffung, aufhebung
abrogim në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: abolición, abrogación, supresión
abrogim në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: abolissement, abolition, abrogation, détaxe, levée, suppression
abrogim në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: abolizione, abrogazione, soppressione
abrogim në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: opphevelse
abrogim në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: отмена
abrogim në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: avskaffande, upphäva
abrogim në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: адмена
abrogim në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kumoaminen, lakkautus
abrogim në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: κατάργηση
abrogim në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: ukidanje
abrogim në kroatisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: abolição
abrogim në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: zniesienie
abrogim në polonisht »