perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: absolutisht

Fjalor: anglisht absolutisht
Përkthime: absolutely, unconditionally, implicitly, relentlessly, ruthlessly, strictly, imperatively, necessarily
absolutisht në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: absolutně, naprosto, rozhodně, úplně, zhola, bezpodmínečně, nezbytně, nutně
absolutisht në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: absolut, bedingungslos, unbedingt, durchaus, notwendig
absolutisht në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: aldeles
absolutisht në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: absolutamente, necesariamente, obligatoriamente
absolutisht në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: absolument, essentiellement, parfaitement, absolu, forcément, immanquablement, nécessairement
absolutisht në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: assolutamente
absolutisht në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: aldeles, absolutt
absolutisht në norvegjisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: absolut, ovillkorligen, nödvändigtvis
absolutisht në suedisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: ehdottomasti
absolutisht në finlandisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: impreterivelmente, infalivelmente, absolutamente, necessariamente
absolutisht në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: absolutnie, bezwarunkowo, bezwzględnie, koniecznie
absolutisht në polonisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: feltétlenül, okvetlenül, elmaradhatatlanul
absolutisht në hungarisht »