perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: aciditet

Fjalor: anglisht aciditet
Përkthime: acidity, sourness, tartness
aciditet në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: kyselost
aciditet në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: säure, aridität, säuregehalt, säuregrad
aciditet në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: acidez
aciditet në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: acidité, aigreur
aciditet në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: acerbità, acidità
aciditet në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: syrlighet
aciditet në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: кислотность
aciditet në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: syrlighet
aciditet në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: кіслотнасць
aciditet në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: happesus
aciditet në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: happamuus
aciditet në finlandisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: savasság, savtartalom
aciditet në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: acidez
aciditet në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: кислотність
aciditet në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: kwaśność, kwasota, kwasowość
aciditet në polonisht »

Fjalë të ngjashme

aciditet vode, aciditet je, aciditet srpski, aciditet ili, aciditet definition, aciditet wiki