perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: aderoj

Fjalor: anglisht aderoj
Përkthime: embark, enter, slide, stomp, accede, ascend, join
aderoj në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: vcházet, vejít, vkročit, vniknout, vstoupit, vstupovat, nastoupit, přistoupit, stoupat, vyšlapat, vystoupit, vystupovat
aderoj në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: angehen, besteigen, betreten, eingehen, eintreten, einziehen, heraufkommen, hereinkommen, hineingehen, aufsteigen, aufzusteigen, beitreten, beschreiten
aderoj në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: bestige
aderoj në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: ascender, entrar, ingresar, montar, subir, adherir
aderoj në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: entrer, monte, remonter, monter
aderoj në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: entrare, imboccare, salire
aderoj në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: bestige, inngå
aderoj në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: всходить, втягивать, входить, восходить, вступать
aderoj në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: bestiga, beträda, klättra
aderoj në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: звяртацца, уваходзіць, унікаць, падымаццa
aderoj në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: sisenema
aderoj në estonisht »
Fjalor: grek
Përkthime: μπαίνω, ανεβαίνω
aderoj në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: bejönni, belépni, bemenni
aderoj në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: entrar, ingressar, ascender, subir
aderoj në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: vstopiti
aderoj në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: ввійти, війти, внести, вносити, вступати, вступити, входити, занести, заносити, поступати, поступити, пройти, проникати, проникніть, проникнути, проходити, увійти
aderoj në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: wchodzić, wstępować
aderoj në polonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: nousta
aderoj në finlandisht »