perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: adhurim

Fjalor: anglisht adhurim
Përkthime: adoration, reverence, worship, worshipful, worshipfulness
adhurim në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: klanění, uctívání, zbožňování
adhurim në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: anbetung, bewunderung, lobpreisung
adhurim në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: adoración, culto, devoción
adhurim në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: adoration, déification, divinisation, idolâtrie, admiration, culpabilité, culte
adhurim në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: adorazione, culto
adhurim në italisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: tillbedjan, avguda, dyrka, dyrkan, tillbedja
adhurim në suedisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: ihailu
adhurim në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: λατρεία
adhurim në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: obožavanje
adhurim në kroatisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: adoração, adoraria, culto
adhurim në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: adoraţie, cult
adhurim në rumanisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: adoracja, ubóstwianie, uwielbienie
adhurim në polonisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: dyrka
adhurim në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: благоговение, культ, преклонение
adhurim në rusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: imetlus
adhurim në estonisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: dicsőítés
adhurim në hungarisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: uctievanie
adhurim në sllovakisht »

Fjalë të ngjashme

adhurim hoxha, adhurim demi, adhurim marke, adhurim rasimi, adhurim resuli, adhurim kida, adhurim ruci, adhurim saliu, adhurim demi biografia, adhurim deari