perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: adhuronjës

Fjalor: anglisht adhuronjës
Përkthime: admirer, adorer, worshipper, aficionado, devotee, lover
adhuronjës në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: ctitel, milovník, zbožňovatel, milenec, nadšenec, obdivovatel
adhuronjës në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: verehrer, anbeter, fan, liebhaber
adhuronjës në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: admirador, adorador
adhuronjës në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: adorateur, soupirant, iconolâtre, ignicole, vénération, zoolâtre, admirateur, amoureux, enthousiaste
adhuronjës në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: adoratore, ammiratore, veneratore, innamorato
adhuronjës në italisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: поклонник, почитатель, вздыхатель, обожатель
adhuronjës në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: паклоннік
adhuronjës në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: ihailija
adhuronjës në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: θαυμαστής
adhuronjës në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: bámuló, hódoló, imádó, rajongó, tisztelő
adhuronjës në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: admirador, adorador
adhuronjës në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: аматор, залицяльник, коханець, коханий, поклонник, співробітник, товариш, франт, хлопець, шанувальник, коханка, любитель
adhuronjës në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: adorator, czciciel, wielbiciel
adhuronjës në polonisht »
Fjalor: danez
Përkthime: elsker
adhuronjës në danisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: elsker
adhuronjës në norvegjisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: obožavatelj
adhuronjës në kroatisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: iubit
adhuronjës në rumanisht »