perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: afër

Fjalor: anglisht afër
Përkthime: by, close, hereabouts, imminently, near, about, approximately, around, circa, environ, toward
afër në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: blízko, blízký, důvěrný, intimní, nablízku, při, vedle, asi, dokola, k, ke, kolem, na, okolo, přibližně, vůči
afër në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: nah, nahe, neben, annähernd, circa, etwa, gegen, herum, nahezu, rund, um, ungefähr, zirka
afër në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: kloss, nær, nærpå, nisten, cirka, om, omkring, omtrent, til, ved
afër në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: cerca, cercano, junto, lado, a, alrededor, aproximadamente, en, hacia, sobre
afër në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: auprès, intime, près, proche, autour, envers, environ, quelque, trentaine, vers
afër në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: appresso, presso, stretto, vicino, attorno, circa, dintorno, intorno, su, verso
afër në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: kloss, nær, nærpå, nesten, tett, cirka, henimot, noenlunde, om, omkring, omlag, omtrent, ved
afër në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: близкий, вокруг
afër në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: framemot, kloss, när, nära, tett, cirka, inemot, omkring, ungefär
afër në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: блiзко, вакол, каля, ля, навакол, навокал, навокала, наўкол, наўкола
afër në bjellorusisht »
Fjalor: grek
Përkthime: κοντά, περί, περίπου
afër në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: blizu, oko, prema
afër në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: titoktartó, körül, tájban
afër në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: cerca, junto, a, aproximadamente, ena, para, sobre
afër në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: blisko, około
afër në polonisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: около
afër në bullgarisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: ligikaudu
afër në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: arviolta, kohti, suunnilleen, ympäri
afër në finlandisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: apie, maždaug
afër në lituanisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: aproximativ
afër në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: біля, в-коло, десь, коло, навколо, навкруги, окрім, по, поруч, поряд, приблизно, про, стосовно, щодо
afër në ukrainisht »

Fjalë të ngjashme

afër dhe larg