perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: afishë

Fjalor: anglisht afishë
Përkthime: bill, card, placard, playbill, poster, originator
afishë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: cedule, oznámení, plakát, vývěska
afishë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: anschlagzettel, plakat, zettel, anschlag, poster
afishë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: anslag, opslag, plakat, reklameplakat
afishë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: anuncio, cartel, rótulo
afishë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: affiche, pancarte, placard, poster
afishë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: affisso, cartello, cartellone, locandina, manifesto, poster
afishë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: anslag, oppslag, plakat, reklameplakat, skylt
afishë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: афиша, плакат
afishë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: affisch, anslag, plakat, skylt
afishë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: плакат
afishë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: афіша, плакат
afishë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: plakat
afishë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: juliste
afishë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: αφίσα
afishë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: oglas, plakat
afishë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: falragasz, plakát
afishë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: afiša, plakatas, skelbimas
afishë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: anuncio, cartaz, cartel, editada, edital, papeleta, pancazita
afishë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: afiş
afishë në rumanisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: plagát
afishë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: асигнація, афіша, банкнота, вексель, законопроект, колючка, позов, рахунок, плакат
afishë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: afisz, plakat
afishë në polonisht »