perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: akullnajë

Fjalor: anglisht akullnajë
Përkthime: glacier
akullnajë në anglisht »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: gletscher
akullnajë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: bære, bræ, gletscher, gletsjer, isbræ, jøkel
akullnajë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: glaciar, helero, ventisquero
akullnajë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: glacier
akullnajë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: ghiacciaio
akullnajë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: bre, gletsjer, isbre, jøkel
akullnajë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: глетчер, ледник
akullnajë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: bre, jökel
akullnajë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: ледник
akullnajë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: лядоўнік
akullnajë në bjellorusisht »
Fjalor: grek
Përkthime: παγετώνας
akullnajë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: ledenjak
akullnajë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: gleccser
akullnajë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: ledynas
akullnajë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: geleira, glaciar
akullnajë në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: ľadovec
akullnajë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: глетчер, льодовик
akullnajë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: lodowiec
akullnajë në polonisht »