perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: alpinizëm

Fjalor: anglisht alpinizëm
Përkthime: mountaineering
alpinizëm në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: alpinismus, horolezectví
alpinizëm në çeki »
Fjalor: danez
Përkthime: bjergbestigning
alpinizëm në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: alpinismo
alpinizëm në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: alpinisme
alpinizëm në frëngjisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: fjellklatring
alpinizëm në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: альпинизм
alpinizëm në rusisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: алпинизъм
alpinizëm në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: альпінізм
alpinizëm në bjellorusisht »
Fjalor: grek
Përkthime: ορειβασία
alpinizëm në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: hegymászás
alpinizëm në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: alpinismo, montanhismo
alpinizëm në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: альпінізм
alpinizëm në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: alpinistyka, taternictwo
alpinizëm në polonisht »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: bergsport
alpinizëm në gjermanisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: horolezectvo
alpinizëm në sllovakisht »