perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: amfiteatër

Fjalor: anglisht amfiteatër
Përkthime: amphitheatre
amfiteatër në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: amfiteátr, posluchárna
amfiteatër në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: amphitheater
amfiteatër në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: amfiteater
amfiteatër në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: anfiteatro
amfiteatër në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: amphithéâtre
amfiteatër në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: anfiteatro
amfiteatër në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: amfiteater
amfiteatër në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: амфитеатр
amfiteatër në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: amfiteater
amfiteatër në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: амфитеатър
amfiteatër në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: амфітэатр
amfiteatër në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: amfiteater
amfiteatër në estonisht »
Fjalor: grek
Përkthime: αμφιθέατρο
amfiteatër në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: erkély
amfiteatër në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: amfiteatras
amfiteatër në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: anfiteatro
amfiteatër në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: amfiteáter
amfiteatër në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: амфітеатр, партер
amfiteatër në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: amfiteatr
amfiteatër në polonisht »