perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: anestezi

Fjalor: anglisht anestezi
Përkthime: anaesthesia, anaesthetic, painkiller
anestezi në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: umrtvení, znecitlivění
anestezi në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: anästhesie, abtöten, betäubung
anestezi në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: bedøvelse
anestezi në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: anestesia
anestezi në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: anesthésie, insensibilisation, insensibilité
anestezi në frëngjisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: anestesi, bedøvelse, bedøvning
anestezi në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: анестезия, обезболивание, затверделость
anestezi në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: anestesi, bedövning
anestezi në suedisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: tuimastus
anestezi në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: nukutus
anestezi në finlandisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: érzéstelenítés, érzéstelenség
anestezi në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: anestesia
anestezi në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: anestézia
anestezi në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: anestezja, znieczulenie
anestezi në polonisht »
Fjalor: italian
Përkthime: anestesia
anestezi në italisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: абязбольванне
anestezi në bjellorusisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: знеболювання
anestezi në ukrainisht »

Fjalë të ngjashme

anestezi reanimacion, anestezi izle, anestezi nedir, anestezi film, anestezi dergisi, anestezi uzmanı maaşı, anestezi bölümü, anestezi taban puanları 2013, anestezi derneği, anestezi teknikeri maaşları