perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: arrë

Fjalor: anglisht arrë
Përkthime: cashew, nut, walnut
arrë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: kokos, ořech
arrë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: nuss
arrë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: nødt, valnød
arrë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: nogal, nuez
arrë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: arachide, aveline, coco, noisette, noix, noyer
arrë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: nocciola, noce
arrë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: nøt, nøtt, valnøtt
arrë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: орех
arrë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: nöt, nött
arrë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: орех
arrë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: арэх
arrë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: pähkel
arrë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: pähkinä, saksanpähkinä
arrë në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: orah
arrë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: dió
arrë në hungarisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: горіх
arrë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: orzech
arrë në polonisht »