perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: art

Fjalor: anglisht art
Përkthime: art, artistry, craft, craftsmanship, artifice, artlessly, championship, drama, each, pastoral, piece, play, stunt, thriller, topiary, workmanship
art në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: dovednost, řemeslo, šikovnost, umění, zručnost, díl, hra, kousek, kus, součást, úskok
art në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: arte, kunst, meisterschaft, bruchstück, kunststück, stück, teil
art në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: kunst, bit, del, kneb, stykke
art në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: arte, maestría, artificio, fragmento, parte, pedazo, pieza, res, trozo
art në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: art, artifice, bouilli, carotte, chorégraphie, coloris, dialogisme, émaillure, escamotage, glycérine, imbroglio, ivoirerie, morceau, partie, pièce, plomberie
art në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: arte, maestria, brano, gioco, parte, pezza, pezzo, trucco
art në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: kunst, bit, del, matlagning, skuespill, stykke
art në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: искусность, искусство, мастерство, кусок, пьеса, часть, штука
art në rusisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: изкуство, игра
art në bullgarisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kunst, tükk
art në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: taide, taito, kappale, metku, osa, pala, shakkinappula
art në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: τέχνη, τέχνασμα
art në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: umjetnost, komad
art në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: menas, dalis, gabalas, sklypas
art në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: arte, artificio, bocado, fragmento, naco, parte, pedaço
art në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: artă, bucată, şiretlic
art në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: umetnost, kos
art në sllovenisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: kunszt, sztuka
art në polonisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: bit, konst, stycke
art në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: мастацтва, штука
art në bjellorusisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: művészet
art në hungarisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: виріб, екземпляр, копіювати, копія, кусок, майстерність, мистецтво, примірник, ремесло, середньовіччя, скопіювати, спритність, судно, штука
art në ukrainisht »

Fjalë të ngjashme

art attack, art quotes, art dhe fantazi, art attack italiano, art nouveau, art fit to eat, art gatimi, art of war, art dhe letersi, art kontakt