perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: ashpër

Fjalor: anglisht ashpër
Përkthime: fast, firmly, forcefully, hard, heavily, high, intensely, passionately, powerfully, properly, robustly, soundly, strongly, tightly, toughly, sternly, stiffly, strictly
ashpër në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: důkladně, hodně, mocný, napevno, pevně, pevný, pořádně, silně, silný, solidně, velmi, značný, drsný, krušný, krutý, natvrdo, přísný, striktně, těžký, tvrdě, tvrdý
ashpër në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: fest, haltbar, kräftig, sehr, stark, hart, schwer, schwierig
ashpër në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: høj, hård, hårdt, svær, vanskelig
ashpër në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: fuerte, fuertemente, sólido, difícil, duro
ashpër në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: bien, dormir, fermement, fort, fortement, nerveusement, place, robustement, rudement, solidement, stablement, vigoureusement, dur, durement, rigoureusement
ashpër në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: forte, duro, pesante, sodo
ashpër në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: hardt, vanskelig
ashpër në norvegjisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: hart
ashpër në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: добра
ashpër në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kova, kovasti, lujasti, tiukasti, rankka, tuima, vaikea
ashpër në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: dobro, jak
ashpër në kroatisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: sólido, difícil, duro
ashpër në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: silno
ashpër në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: добре
ashpër në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: mocno, twardo
ashpër në polonisht »
Fjalor: grek
Përkthime: σκληρός
ashpër në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: szigorúan
ashpër në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: kietas, sunkus
ashpër në lituanisht »