perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: bërryl

Fjalor: anglisht bërryl
Përkthime: elbow, knee, cubit, ell
bërryl në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: koleno, kolínko, loket, ohbí, ohyb, zákrut
bërryl në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: ellbogen, ellenbogen, knie, elle
bërryl në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: albue, knæ, kone
bërryl në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: codo, hinojo, rodilla
bërryl në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: coude, genou, aune, coudée
bërryl në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: ginocchio, gomito
bërryl në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: albue, kne
bërryl në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: колено, локоть
bërryl në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: knä
bërryl në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: коляно
bërryl në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: калена, локаць
bërryl në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: küünarnukk, põlv
bërryl në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kyynärpää, polvi
bërryl në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: αγκώνας, γόνατο
bërryl në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: koljeno, lakat
bërryl në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: könyökcső, térd, könyök
bërryl në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: alkūnė, kelis
bërryl në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: cotovelo, hortelão, joelho, rodilha, coado
bërryl në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: koleno
bërryl në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: koleno, lakeť
bërryl në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: градус, коліно, міра, ступінь, лікоть
bërryl në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: kolano, łokieć
bërryl në polonisht »