perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: banane

Fjalor: anglisht banane
Përkthime: banana
banane në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: banán
banane në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: banane
banane në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: banan
banane në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: banana, cambur, plátano
banane në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: banane, bananier
banane në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: banana
banane në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: banan
banane në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: банан, банановый
banane në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: banan
banane në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: банан
banane në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: банан, бананавы
banane në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: banaan
banane në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: banaani
banane në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: μπανάνα
banane në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: banana
banane në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: banán
banane në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: bananas
banane në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: banana, cambar, plátano
banane në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: banană
banane në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: banana
banane në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: banán
banane në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: банан, банановий
banane në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: banan, bananowy
banane në polonisht »

Fjalë të ngjashme

banane me kos, banane te pjekura, banane kalorien, banane in pijamale, banane plantain, banane taipei, banane nährwerte, banane prajite, banane caramelizate, banane calories