perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: banjë

Fjalor: anglisht banjë
Përkthime: bath, bathe, bathing, dip, bathtub, bath-tub, tub, washtub
banjë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: koupání, koupel, lázeň, vana, vykoupání
banjë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: bad, badewanne, wanne
banjë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: bad, bade, karbad, badekar, kar
banjë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: bañar, bañarse, baño, bañera, tina
banjë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: baignade, bâillon, bain, baignoire
banjë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: bagno, bagnarola, vasca
banjë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: bad, bade, karbad, badekar, kar
banjë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: ванна, купание
banjë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: bad, karbad, badkar, kar
banjë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: купанне, ванна
banjë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kümblus, vannitama, vann
banjë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kylpy, amme, kylpyamme
banjë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: λουτρό, μπάνιο, μπανιέρα
banjë në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: fürdő, fürdőkád, kád
banjë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: maudytis, plauti, vonia
banjë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: banhar, banho, bazar, batera, tina
banjë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: baie, cadă
banjë në rumanisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: kúpeľ
banjë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: ванна, купання, лабораторія, лабораторний, радіатор
banjë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: kąpiel, wanna
banjë në polonisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: kada
banjë në kroatisht »