perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: barishte

Fjalor: anglisht barishte
Përkthime: allspice, herb
barishte në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: rostlina, tráva
barishte në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: kraut
barishte në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: ørt, urt, vest
barishte në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: hierba
barishte në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: herbage, herbe
barishte në frëngjisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: ørt, urt, vekst
barishte në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: трава
barishte në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: ört, uret
barishte në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: зёлкі, трава
barishte në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: yrtti
barishte në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: βότανο
barishte në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: trava
barishte në kroatisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: bylina
barishte në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: імла, купина, мряка, трава, туман
barishte në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: ziele
barishte në polonisht »