perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: bashkë

Fjalor: anglisht bashkë
Përkthime: along, alongside, altogether, together, all-in, coherently, concomitantly, cumulatively, including, jointly, total
bashkë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: celek, dohromady, najednou, pospolu, současně, společně, spolu, souhrn
bashkë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: aneinander, beieinander, beisammen, gemeinsam, insgesamt, mit, miteinander, zugleich, zusammen, einschließlich, gesamt, inbegriffen, zuzüglich
bashkë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: sammen, sampan, tilsammen
bashkë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: comúnmente, juntamente, junto, uno
bashkë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: avec, collectivement, concurremment, conjointement, ensemble
bashkë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: assieme, insieme, unitamente
bashkë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: sammen, sampan
bashkë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: вместе, сообща
bashkë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: allihop, ihop, samman, tillhopa
bashkë në suedisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: koos
bashkë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: yhdessä, yhteen
bashkë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: μαζί, σύνολο
bashkë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: skupa, ujedno, zajedno
bashkë në kroatisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: juntamente, junto
bashkë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: skupaj
bashkë në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: разом
bashkë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: razem, łącznie
bashkë në polonisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: együtt
bashkë në hungarisht »

Fjalë të ngjashme

bashkë ndërtojmë