perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: betohem

Fjalor: anglisht betohem
Përkthime: curse, revile, swear, ban, damn, oath, foreswear, swearing-in
betohem në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: klít, nadávat, přísahat, proklínat, proklít, zaklít, zatracovat, zatratit, zlořečit
betohem në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: fluchen, geflucht, schwören, verfluchen, verdammen, verwünschen
betohem në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: sværge, forbande, ed
betohem në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: blasfemar, jurar, maldecir
betohem në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: jurer, maudire, maugréer, pester, sacrer, anathématiser, damner
betohem në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: bestemmiare, giurare, imprecare, maledire, dannare
betohem në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: banne, dundra, forbanne, ed, edfeste, sverge
betohem në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: клясть, ругать, материть, проклинать, присягать
betohem në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: dundra, förbanne, svära, förbanna, ed
betohem në suedisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: needma
betohem në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kiroilla, kirota, manata, vannoa
betohem në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: καταριέμαι, ορκίζομαι
betohem në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: káromkodik, megfogad
betohem në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: amaldiçoar, blasfemar, jurar, maldizer, abominar
betohem në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: kląć, przeklinać, przysięgać
betohem në polonisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: клясці, праклінаць
betohem në bjellorusisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: proklinjati
betohem në kroatisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: проклинати
betohem në ukrainisht »

Fjalë të ngjashme

meda betohem