perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: bimë

Fjalor: anglisht bimë
Përkthime: perennial, plant, vegetable, cutting, sapling, seedling
bimë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: bylina, rostlina, rostlinný, bylinka, sazenice
bimë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: gewächs, pflanze, ableger, setzling
bimë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: plante
bimë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: planta, vegetal
bimë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: herbe, plante, traînasse, végétal, bouture, plant, semis
bimë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: pianta, vegetale
bimë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: planta, plante, vekst
bimë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: растение, саженец
bimë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: planta, växt
bimë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: расьлiна
bimë në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kasvi, taimi
bimë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: φυτό
bimë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: biljka, biljni
bimë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: növény, dugvány, facsemete
bimë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: augalas, sodinukas
bimë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: planta, vegetal
bimë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: rastlina
bimë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: závod
bimë në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: roślina, sadzonka
bimë në polonisht »

Fjalë të ngjashme

bimë mjekësore, bimë mesdhetare, bimë dekorative, bimë mjeksore, bimë barishtore, bimë medicinale, bimë helmuese