perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: bimësi

Fjalor: anglisht bimësi
Përkthime: flora, greenery, vegetation, verdure
bimësi në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: flóra, květena, rostlinstvo, vegetace
bimësi në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: bewuchs, vegetation, wuchs
bimësi në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: flora, vegetación
bimësi në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: flore, végétation
bimësi në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: vegetazione
bimësi në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: vegetasjon
bimësi në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: растительность, флора, вегетация, прозябание
bimësi në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: växtlighet, vegetation
bimësi në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: флора
bimësi në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: валасы
bimësi në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: floora, taimestik
bimësi në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kasvikunta, kasvillisuus, kasvisto
bimësi në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: χλωρίδα
bimësi në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: flora, vegetacija
bimësi në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: flóra, növényvilág, növényzet
bimësi në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: flora, vegetação
bimësi në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: зелень, рослинність, флора
bimësi në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: roślinność, wegetacja
bimësi në polonisht »