perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: bjeshkë

Fjalor: anglisht bjeshkë
Përkthime: berg, hade, heap, mount, mountain, prevail, top, upper, upstairs
bjeshkë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: hora, hořejšek, horní, nahoru, vyšší, hornatý
bjeshkë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: berg, gebirge
bjeshkë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: berg, bjerg, fjeld, hø, højdepunkt, top, ås
bjeshkë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: cerro, montaña, monte, montón, montañés, montañoso
bjeshkë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: haut, mont, montagne, gave, goulet, montagneux
bjeshkë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: montagna, monte, montuoso
bjeshkë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: berg, fjell, hø, topp, ås, berglendt, egg, fjellkjede
bjeshkë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: гора, горный
bjeshkë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: berg, fjäll, hö
bjeshkë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: планина
bjeshkë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: гара
bjeshkë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: mägi
bjeshkë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: vuori
bjeshkë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: βουνό, όρος
bjeshkë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: gora, planina
bjeshkë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: hegy, hegyi
bjeshkë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: kalnas
bjeshkë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: cerro, montanha, monte, serra
bjeshkë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: munte
bjeshkë në rumanisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: góra, górski
bjeshkë në polonisht »