perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: borë

Fjalor: anglisht borë
Përkthime: snow
borë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: sníh
borë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: schnee
borë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: sne
borë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: nieve
borë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: neige
borë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: neve, nevicata
borë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: snø
borë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: снег
borë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: snö
borë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: сняг
borë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: снег, сьнег
borë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: lumi
borë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: lumi
borë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: χιόνι
borë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: snijeg
borë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime:
borë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: sniegas
borë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: neve
borë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: ninge, zăpadă
borë në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: sneg
borë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: sneh
borë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: сніг, сніжний
borë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: śnieg
borë në polonisht »

Fjalë të ngjashme

lule borë