perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: borxh

Fjalor: anglisht borxh
Përkthime: arrear, debt, duty, indebtedness, repay
borxh në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: dluh, poplatek, povinnost
borxh në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: geldschuld, pflicht, schuld
borxh në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: gæld, gjald, skyld
borxh në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: adeudo, deber, débito, deuda
borxh në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: dette, devoir, redevance
borxh në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: debito, dovere, pendenza
borxh në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: gjeld, skyld
borxh në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: долг, обязанность
borxh në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: fordran, skyld
borxh në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: дълг
borxh në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: абавязак, доўг
borxh në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: võlg
borxh në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: velka, velvollisuus
borxh në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: καθήκον, χρέος
borxh në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: dug, dužnost
borxh në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: adósság, tartozás
borxh në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: skola
borxh në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: dever, dívida
borxh në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: datorie, sarcină
borxh në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: dolg
borxh në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: dlh
borxh në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: борг, бюро, вартування, відомство, відповідальність, заборгованість, збір, контора, кредит, кредитний, кредитувати, мито, наряд, осудність, офіс, підлягання, посада, чергування
borxh në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: dług
borxh në polonisht »

Fjalë të ngjashme

borxhi publik, borxhi i keq, lek borxh, krejt borxh