perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: bosht

Fjalor: anglisht bosht
Përkthime: axis, axle, pivot, staff, spindle
bosht në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: čep, osa, pivotman, vřeteno
bosht në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: achse, bolzen, drehpunkt, radachse, stift, spindel
bosht në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: akse, aksel, ås, hjulaksel, stift, spindel
bosht në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: árbol, eje, pivote, huso
bosht në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: axe, essieu, pivot, tourillon, fuseau, quenouille
bosht në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: asse, cardine, perno, fuso
bosht në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: akse, aksel, ås, hjulaksel, stift, spindel
bosht në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: ось, веретено, шпиндель
bosht në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: axel, spindel
bosht në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: вось, верацяно
bosht në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: telg
bosht në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: akseli, kehrävarsi
bosht në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: άξονας
bosht në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: os
bosht në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: iránytartó, tengely, orsó
bosht në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: ašis
bosht në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: eixo, pivete, veio, uso
bosht në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: axă
bosht në rumanisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: osa
bosht në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: вал, вісь, дерево, держак, древко, піскар, веретено, гомілка
bosht në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: oś, wrzeciono
bosht në polonisht »

Fjalë të ngjashme

boisht clothing, borscht soup, boshti numerik, bosh'tet, borscht recipe, bosht s.r.o, bosht travel