perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: braktisje

Fjalor: anglisht braktisje
Përkthime: abandonment, dereliction, friendless, lapse, lower, omission
braktisje në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: klopit, nenucenost, odstoupení, opomenutí, opuštění, opuštěnost, snížit, snižovat, spouštět, svěsit, vynechání, vynechávka, zanedbání
braktisje në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: aufgabe, auslassung, unterlassung, verzicht
braktisje në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: abandono, dejación, dejo, desamparo, omisión
braktisje në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: abandon, abandonnement, baisser, défection, délaissement, lâchage, omission, rebaisser, suppression
braktisje në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: abbandono, abbassare, calare, diminuire, omissione, ribassare, sfollamento, svista
braktisje në italisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: заброшенность, опущение, бросание
braktisje në rusisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: пропуск
braktisje në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: пропуск
braktisje në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: jättäminen, laiminlyöminen, laiminlyönti
braktisje në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: χαμηλώνω
braktisje në greqisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: abaixar, abandono, desamparo
braktisje në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: опущення
braktisje në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: opuszczenie, porzucenie
braktisje në polonisht »
Fjalor: danez
Përkthime: frafald
braktisje në danisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: frafall
braktisje në norvegjisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: opustenie
braktisje në sllovakisht »

Fjalë të ngjashme

poezi braktisje