perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: breshër

Fjalor: anglisht breshër
Përkthime: hail, hailstorm, spatter, volley
breshër në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: kroupy, krupobití
breshër në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: hagel
breshër në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: hagl, regn
breshër në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: granizo, pedrisco, piedra
breshër në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: grêle
breshër në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: grandine, raffica, scarica
breshër në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: hagel, hagl
breshër në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: град
breshër në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: hagel
breshër në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: град, градушка
breshër në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: град
breshër në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: rahe
breshër në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: raesade, rakeet
breshër në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: καταιγισμός, χαλάζι
breshër në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: tuča
breshër në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: kruša
breshër në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: granizo, pedra, saraiva
breshër në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: вітати, град, злива, лавина, політ, привітати, рейс
breshër në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: grad
breshër në polonisht »