perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: breshkë

Fjalor: anglisht breshkë
Përkthime: tortoise, turtle
breshkë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: želva
breshkë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: schildkröte
breshkë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: skildpadde
breshkë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: carey, tortuga
breshkë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: caret, tortue
breshkë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: tartaruga
breshkë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: skilpadde
breshkë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: черепаха
breshkë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: sköldpadda
breshkë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: костенурка
breshkë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: чарапаха
breshkë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kilpkonn
breshkë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kilpikonna
breshkë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: χελώνα
breshkë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: kornjača
breshkë në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: vėžlys
breshkë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: galopado, tartaruga
breshkë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: želva
breshkë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: korytnačka
breshkë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: черепаха, черепаховий
breshkë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: żółw
breshkë në polonisht »

Fjalë të ngjashme

tortoise breshkë