perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: brymë

Fjalor: anglisht brymë
Përkthime: frost, hoarfrost, hoar-frost, rime
brymë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: jíní, jinovatka, mráz, námraza
brymë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: raureif, reif
brymë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: frost, rim, rimfrost
brymë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: escarcha, helada
brymë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: blanche, frimas, gelée, givre
brymë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: brina, gelata, gelo
brymë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: rim, rimfrost
brymë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: изморозь, иней, мороз
brymë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: rim
brymë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: скреж
brymë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: іней, шэрань
brymë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: härmatis
brymë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: halla, härmä, huurre, kuura
brymë në finlandisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: dér, fagy, zúzmara
brymë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: šarma
brymë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: frio, geada
brymë në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: mráz
brymë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: іній, мороз
brymë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: szron
brymë në polonisht »