perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: bubullin

Fjalor: anglisht bubullin
Përkthime: blare, boom, fulminate, grumble, roar, rumble, thunder
bubullin në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: burácet, dunět, hřímat, hřmět, hromovat, hučet, rachotit, vrčet, vybuchnout, zadunět, zahřímat, zahřmět
bubullin në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: donnern, grollen, rollen
bubullin në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: dån, dundre, ramle, rumle, tordne
bubullin në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: fulminar, tronar
bubullin në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: fulminer, gronder, retentir, tonitruer, tonner
bubullin në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: rumoreggiare, tuonare
bubullin në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: brake, dån, dåna, dundra, dundre, ramle, rumle, tordne
bubullin në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: греметь
bubullin në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: åska, dån, dåna, dundra, mullra
bubullin në suedisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: jylistä, jyristä, murista
bubullin në finlandisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: mennydörögni
bubullin në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: fulminar, tornar
bubullin në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: grzmieć
bubullin në polonisht »

Fjalë të ngjashme

bubullim te shkembi kavajes, bubullin ke shkomi kavajes