perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: bujqësi

Fjalor: anglisht bujqësi
Përkthime: agriculture, farming
bujqësi në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: rolnictví, zemědělství
bujqësi në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: ackerbau, agrarwissenschaft, landwirtschaft
bujqësi në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: landbrug
bujqësi në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: agricultura
bujqësi në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: agriculture
bujqësi në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: agricoltura
bujqësi në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: åkerbruk, jordbruk, landbruk, landsbruk, odling
bujqësi në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: земледелие, землепашество
bujqësi në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: åkerbruk, jordbruk, landbruk, lantbruk, odling
bujqësi në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: земеделие
bujqësi në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: земляробства
bujqësi në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: põllumajandus
bujqësi në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: maanviljelys, maatalous
bujqësi në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: γεωργία
bujqësi në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: mezőgazdaság
bujqësi në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: žemdirbystė
bujqësi në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: agricultura
bujqësi në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: agricultură
bujqësi në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: агрономія, землеробство
bujqësi në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: rolnictwo
bujqësi në polonisht »