perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: bukë

Fjalor: anglisht bukë
Përkthime: bread, scone
bukë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: chléb
bukë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: brot, backwaren, gebäck
bukë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: brød, rugbrød, smørbrød, bak
bukë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: pan
bukë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: bricheton, briffe, caroube, pain, trempette, fournée, pinas
bukë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: pane
bukë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: brød, dopp, hvetebrød, rugbrød, smørbrød, bak, bakverk
bukë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: хлеб
bukë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: bröd, dopp, bak, bakverk
bukë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: хляб
bukë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: булка, збожжа, хлеб
bukë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: leib
bukë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: leipä
bukë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: ψωμί
bukë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: kruh
bukë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kenyér, péksütemény
bukë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: duona
bukë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: pão
bukë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: kruh
bukë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: chleba
bukë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: пашницю, хліб
bukë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: chleb, pieczywo
bukë në polonisht »

Fjalë të ngjashme

bukë pogaqe, bukë misri, bukë thekre, bukë misër, rezept bukë