perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: bukuri

Fjalor: anglisht bukuri
Përkthime: beauty, prettier, prettiness, pulchritude, belle, bono, chic, comeliness, ethereal, fairness, finer, nicer, appeal, attraction, captivation, charm, charming, fascination, glamour, hex, spell
bukuri në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: krása, krasavice, kráska, atrakce, čarování, fascinace, kouzlo, okouzlení, přitažlivost, půvab, šarm, vnady
bukuri në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: schönheit, anmut, bann, charme, reiz, scharm, zärtlichkeit, zauber
bukuri në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: skønhed, behag, charmant, fortryllelse, tiltrækning, ynde
bukuri në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: belleza, hermosura, astro, beldad, primor, lindeza, amenidad, atractivo, encantamiento, encanto, fascinación, gracia, hechizo
bukuri në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: beau, beauté, appas, appât, attraction, charme, enchantement, fascination, grâce, magie, maléfice, prestige, ragoût, séduction, vénusté
bukuri në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: bellezza, bello, splendore, attrattiva, attrazione, avvenenza, fascino, grazia, incanto, malia, seduzione
bukuri në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: skjønnhet, behag, charmant, fortryllelse, sjarm, ynde
bukuri në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: красота, красавица, краса, обаяние, очарование, привлекательность, приворот, сглаз, шарм
bukuri në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: fägring, skönhet, älsklig, behag, charm, charmant, förtjusande, förtrollning
bukuri në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: красота, красавица, обаяние, очарование
bukuri në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: краса, прывабнасць, чароўнасць
bukuri në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: ilu, loits, nõiduma
bukuri në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kaunotar, hempeys, lumous, tenho, viehätys
bukuri në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: καλλονή, ομορφιά
bukuri në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: ljepota, čar
bukuri në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: grožis, žavesys, žavumas
bukuri në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: beleza, primor, lindeza, agracia, atractivo, encantamento, encanto, fascinariam, graça
bukuri në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: frumuseţe, atracţie, farmec
bukuri në rumanisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: krása
bukuri në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: врода, краса, красота, красуня, властивість, зачарування, перерва, правописний, привабливість, принада, принадність, притягнення, спорідненість, чари, чарівливість, чарівність
bukuri në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: piękno, piękność, uroda, urok
bukuri në polonisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: szépség, igézet, rontás, varázslat
bukuri në hungarisht »

Fjalë të ngjashme

bukuri e frikshme, bukuri dhe estetike, bukuri natyrore, bukuri natyrore shqiptare, bukuria ese, bukuria qe vret, bukuria dhe shendeti, bukuria shpirterore, bukuria si koncept, bukuria femerore