perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: dërrasë

Fjalor: anglisht dërrasë
Përkthime: plank, board, pegboard, trencher
dërrasë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: deska, prkno, prkénko, tabule
dërrasë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: brett, diele, latte, planke
dërrasë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: bræt, bord, planke, tavle
dërrasë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: tabla, monopatín, tablero
dërrasë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: planche, ais, racina, tableau, tablette
dërrasë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: asse, quadro, tabellone, tavola
dërrasë në italisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: доска, планка
dërrasë në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: дошка
dërrasë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: laud
dërrasë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: lankku, lauta, taulu
dërrasë në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: daska
dërrasë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: palló, deszka
dërrasë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: lenta
dërrasë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: encerado, placa, prancha, tablado, tábua, tatua, mármore, painel
dërrasë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: scândură
dërrasë në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: deska
dërrasë në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: борт, дошка, колегія, комітет, правління, рада, стіл, таблиця, управління
dërrasë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: decha, deska
dërrasë në polonisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: bord, brett, fjøl, planka, planke, tavla, tavle
dërrasë në norvegjisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: bord, brett, fjöl, planka, tavla
dërrasë në suedisht »
Fjalor: grek
Përkthime: σανίδα
dërrasë në greqisht »