perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: dëshiroj

Fjalor: anglisht dëshiroj
Përkthime: desire, wish
dëshiroj në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: chtít, přát, toužit, žádat
dëshiroj në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: gewünscht, gönnen, wünschen
dëshiroj në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: ønske
dëshiroj në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: desear, felicitar
dëshiroj në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: désirer, souhaite, souhaiter
dëshiroj në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: augurare, augurarsi, bramare, desiderare
dëshiroj në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: begjære, ønska, ønske, unna, unne
dëshiroj në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: желать, пожелать, хотеть
dëshiroj në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: önska, tillönskan, unna, vilja
dëshiroj në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: жадаць, зычыць, хацець
dëshiroj në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: halata, toivoa
dëshiroj në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: ευχή, εύχομαι
dëshiroj në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: željeti
dëshiroj në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kívánni
dëshiroj në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: linkėti, norėti, trokšti
dëshiroj në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: desejar, felicitar, pretender, querer
dëshiroj në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: бажайте, бажати, буде, воля, задовольнити, задовольняти, заповіт, захопитися, захопіться, захоплюватися, зичити, подобатися, радувати
dëshiroj në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: życzyć
dëshiroj në polonisht »