perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: dajë

Fjalor: anglisht dajë
Përkthime: uncle
dajë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: strýček
dajë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: oheim, onkel
dajë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: farbror, onkel, morbror
dajë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: tío
dajë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: oncle, tonton
dajë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: zio
dajë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: farbror, onkel, morbror
dajë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: дядя
dajë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: farbror, morbror, onkel
dajë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: дзядзька, дзядзя
dajë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: onu
dajë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: setä
dajë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: θείος
dajë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: stric, tetak, ujak
dajë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: nagybácsi
dajë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: dėdė
dajë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: tio
dajë në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: strýko
dajë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: дядько
dajë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: stryj, wuj, wujek
dajë në polonisht »