perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: dallëndyshe

Fjalor: anglisht dallëndyshe
Përkthime: martin, swallow
dallëndyshe në anglisht »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: schwalbe
dallëndyshe në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: svale
dallëndyshe në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: andorina, gallinero, golondrina, paraíso
dallëndyshe në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: hirondelle, martinet
dallëndyshe në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: rondine
dallëndyshe në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: svale, svalla
dallëndyshe në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: глоток, ласточка
dallëndyshe në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: svale, svalla
dallëndyshe në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: ластаука, ластаўка
dallëndyshe në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: pääsuke
dallëndyshe në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: pääskynen
dallëndyshe në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: χελιδόνι
dallëndyshe në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: lasta
dallëndyshe në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: fecske
dallëndyshe në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: kregždė
dallëndyshe në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: andorinha, golearia
dallëndyshe në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: ластівка, стриж
dallëndyshe në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: jaskółka
dallëndyshe në polonisht »

Fjalë të ngjashme

shko dallëndyshe