perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: dallgë

Fjalor: anglisht dallgë
Përkthime: billow, blockhead, bonehead, dunderhead, fathead, idol, jackass, moron, nitwit, snowman, twit, roller, surge, wave
dallgë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: bůžek, idol, modla, vlna, ondulace, příval, vlnění
dallgë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: abgott, idol, lümmel, schneemann, tölpel, welle, woge, wolke, schwall
dallgë në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: ídolo, ola, oleada, onda, ondulación
dallgë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: idole, flot, lame, onde, ondulation, vague
dallgë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: idolo, flutto, frangente, onda, ondata, ondulazione
dallgë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: avgud, drummel, snøgubbe, bølge, bølgja, våg
dallgë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: кумир, снеговик, вал, волна
dallgë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: avgud, drummel, snögubbe, bölja, våg, vig
dallgë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: кумир, вълна
dallgë në bullgarisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: ebajumal
dallgë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: epäjumala, aalto, laine
dallgë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: βλάκας, ίνδαλμα, κύμα
dallgë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: idol, val
dallgë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: bálvány, hullám
dallgë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: dievaitis, stabas
dallgë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: ídolo, oleada, onda, vaga
dallgë në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: вал, кумир, валик, море, морський, приморський, хвиля
dallgë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: bałwan, fala
dallgë në polonisht »
Fjalor: danez
Përkthime: bølge, våg
dallgë në danisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: хваля
dallgë në bjellorusisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: vlna
dallgë në sllovakisht »