perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: dallohem

Fjalor: anglisht dallohem
Përkthime: differ, differentiate, dissent, divide, vary
dallohem në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: kolísat, pozměnit, střídat, změnit
dallohem në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: abweichen, ändern, unterscheiden
dallohem në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: variere
dallohem në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: diferenciar, diferenciarse, diferir, discordar, discrepar, divergir, oscilar, variar
dallohem në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: différer, diverger, varier
dallohem në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: variare
dallohem në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: avvika, avvike, variere
dallohem në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: отличать
dallohem në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: avvika, variera
dallohem në suedisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: erota, vaihdella
dallohem në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: ποικίλλω
dallohem në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: különbözik
dallohem në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: diferenciar, diferir, discordar, divergir, mudar, oscilar, variar
dallohem në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: różnić
dallohem në polonisht »