perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: dardhë

Fjalor: anglisht dardhë
Përkthime: pear, pear-tree, avocado, converter
dardhë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: hruška
dardhë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: birnbaum, birne
dardhë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: pære
dardhë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: pera, peral
dardhë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: poire, poirier, crassane
dardhë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: pera, pero
dardhë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: pære, pæretre
dardhë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: груша
dardhë në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: груша
dardhë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: pirn
dardhë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: päärynä
dardhë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: αχλάδι
dardhë në greqisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: kriaušė
dardhë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: pêra, peral
dardhë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: hruška
dardhë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: hruška
dardhë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: груша
dardhë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: grusza, gruszka
dardhë në polonisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: päron
dardhë në suedisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: kruška
dardhë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: körte
dardhë në hungarisht »

Fjalë të ngjashme