perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: dashuri

Fjalor: anglisht dashuri
Përkthime: cherish, enjoy, like, love, relish, swain, affection, affliction, nicer
dashuri në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: láska, miláček, milovat, milý, náklonnost, nemoc, utrpení, záliba
dashuri në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: lieben, mögen, liebe
dashuri në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: elske, kærlighed, ynde, elskov
dashuri në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: amar, amor, gustar, querer, afección, afecto, afectuosidad, cariño
dashuri në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: affectionner, aimer, amour, apprécier, vouloir, affection, charité, dilection, passion, pépin, philharmonie, piété, platonisme
dashuri në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: amare, amore, gradire, piacere, affetto, affezione, carità, passione
dashuri në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: elske, kjærlighet, like, ynde, elskov
dashuri në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: жаловать, любить, любовь, пассия
dashuri në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: like, kärlek, kärlighet
dashuri në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: любов
dashuri në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: кахаць
dashuri në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: armastama, armastus, kiindumus
dashuri në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: arvostaa, lempiä, pitää, rakastaa, rakkaus, mielenliikutus
dashuri në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: αγάπη, αγαπώ, απολαμβάνω, έρωτας, στοργή
dashuri në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: htjeti, ljubav, ljubiti, bolest, privrženost
dashuri në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kedvel, szerelem, szeretet
dashuri në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: mėgti, meilė, mylėti
dashuri në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: amar, amor, estimar, gostar, gozar, prezar, querer, abalo, afecção, afecto, afectuosidade, afeição, choque, comoção
dashuri në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: dragoste, iubi, iubire, afecţiune
dashuri në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: ljubezen, ljubiti, rad, rada, afekt
dashuri në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: вадити, завадити, кохати, любити, подібно, подобатися, прикиньтеся, сподобатися, схожий, кохання, ласка, любов, примиріть, прихильність, серце, серцевина
dashuri në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: lubić, miłość
dashuri në polonisht »

Fjalë të ngjashme

dashuri e ndaluar, dashuri dhe ndeshkim, dashuri e ndaluar me titra shqip, dashuri te verteta, dashuri e ndaluar serial, dashuri e ndaluar wikipedia, dashuri e ndaluar aktoret, dashuri e ndaluar poezi, dashuri e ndaluar facebook, dashuri e ndaluar pjesa 25