perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: dasmë

Fjalor: anglisht dasmë
Përkthime: marriage, nuptial, vow, vows, wedding, glee, mirth
dasmë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: manželství, mariáš, slib, sňatek, svatba
dasmë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: ehe, gelöbnis, gelübde, heirat, hochzeit, trauung, vermählung
dasmë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: ægteskab, bryllup, giftermål, vielse
dasmë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: boda, casamiento, matrimonio, nupcias, unión, voto
dasmë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: épousailles, hymen, mariage, noce, noces
dasmë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: matrimonio, nozze, sposalizio, voto
dasmë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: bryllup, ekteskap, giftermål, vielse, vigsel, bryllupsfest
dasmë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: брак, бракосочетание, женитьба, обет, свадьба
dasmë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: giftermål, vigsel, bröllop
dasmë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: брак
dasmë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: вяселле, шлюб, щлюб
dasmë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: abielu
dasmë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: avioliitto, häät
dasmë në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: vjenčanje, zavjet
dasmë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: esküvő, fogadalom, lakodalom, menyegző
dasmë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: santuoka, vedybinis, vedybos, vestuvės
dasmë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: boda, casamento, matrimónio, nupcial, voto
dasmë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: svatba
dasmë në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: весілля, весільний, вінчання, одруження, шлюб, шлюбний
dasmë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: ślub, wesele
dasmë në polonisht »